I Bytowska Konferencja Opieki Długoterminowej i Paliatywno Hospicyjnej

W sobotę 10 października w Sali konferencyjnej Nadleśnictwa Bytów odbyła się pierwsza bytowska Konferencja Opieki Długoterminowej i Paliatywno Hospicyjnej. Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości i krótkiej prezentacji przedstawicieli nadleśnictwa. W dalszej części partnerzy i organizatorzy Konferencji przygotowali prezentacje dotyczące swoich produktów. Paweł Wichłacz, koordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz lekarz hospicjum domowego omawiał temat żywienia pacjenta i wpływu na leczenie odleżyn, mówił także o żywieniu klinicznym.
Na konferencję została zaproszona m.in. lek. med. Ewa Treder z hospicjum domowego w Starogardzie Gdańskim, która przygotowała prezentację na temat kontroli bólu u pacjentów z chorobą nowotworową. Pracujący w naszym Szpitalu psycholog Paweł Wierzchowski, kończąc konferencję przedstawił moralne i psychologiczne aspekty uporczywej terapii.