Fundacja "Zdrowie Nasze"

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. powołał Fundację ,,Zdrowie nasze”, której zadaniem jest prowadzenie działalności związanej m.in. z ochroną i promocją zdrowia, działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych i ratownictwa.

Organizowane będą warsztaty i szkolenia o tematyce ratownictwa i pierwszej pomocy dla personelu naszego. Równie ważnym zadaniem fundacji będzie finansowanie wydatków związanych z modernizacją infrastruktury Szpitala, np. odnowienie elewacji, odświeżenie gabinetów i poczekalni, by były bardziej przytulne czy pokrycie kosztów zakupu wyposażenia poprawiającego komfort pobytu w szpitalu pacjentów, ich rodziców lub opiekunów.

Działalność fundacji związana jest również z pomocą niepełnosprawnym, która ma na celu poprawę warunków hospitalizacji i leczenia chorych przez prowadzenie dla nich terapii i rehabilitacji oraz ułatwienie im dostępu do usług lekarskich przede wszystkim przez budowę podjazdów i innych udogodnień.

Spośród licznych zadań, istotną formą jej funkcjonowania jest współuczestniczenie w życiu lokalnej społeczności poprzez czynny udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które pomogą w rozpowszechnieniu usług medycznych naszego szpitala.

Fundacja „Zdrowie Nasze” pozwoli rozszerzyć działalność pozaszpitalną. Działania fundacji będą starać się odpowiadać na potrzeby, zgłaszane bezpośrednio przez pacjentów Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o.

Jeżeli i Ty chcesz wesprzeć nasze działania, zapraszamy do zasilenia konta fundacji:
Numer KRS Fundacji ,,Zdrowie Nasze”: 0000558147
Numer rachunku Bankowgo
PKO BP SA Oddział nr 1 w Bytowie 41 1020 4708 0000 7102 0064 5606


Fundacja ,,Zdrowie nasze” wraz z Szpitalem prowadzi gabinet rehabilitacji, który oferuje szeroki wachlarz kompleksowych zabiegów fizykoterapii, kinezyterapii i masażu. W gabinecie, wykwalifikowany personel wykonuje najnowsze zabiegi z zakresu rehabilitacji ortopedycznej, pourazowej, neurologicznej czy sportowej w indywidualnej pracy z pacjentem.

Pacjenci mogą skorzystać z zabiegów masażu, kierowanych do osób z dolegliwościami bólowymi jak również do osób, które chciałyby się odprężyć i zrelaksować – tu specjaliści polecają masaż twarzy lub masaż ciepłymi kamieniami. Fizykoterapia to leczenie, które wykorzystuje bodźce fizykalne wytwarzane przez specjalistyczne urządzenia, w jej ramach będzie można skorzystać z biostymulacji laserowej, która wspomaga regenerację tkanek, przyśpiesza procesy przemiany materii i wzmacnia odporność. Terapia ultradźwiękami rozluźni i pomoże przy bólach mięśni, zwyrodnieniach stawu kolanowego czy biodrowego. Dzięki szerokiemu zastosowaniu różnorodnych prądów do stymulacji, można uzyskać efekt rozluźnienia i uśmierzenia bólu.

W zakresie szerokich usług gabinetu jest również porada psychologiczna.

Usługi świadczone w gabinecie rehabilitacji komercyjnej są jako pojedyncze zabiegi jak i w formie pakietów. Do dyspozycji pacjentów jest 5 stanowisk. Ponadto istnieje możliwość zakupu voucherów - karnetów okolicznościowych.