Kolejne dary z serduszkiem dla Zakładu Opiekuńczo-leczniczego bytowskiego szpitala.

Do Zakładu Opiekuńczo – leczniczego bytowskiego szpitala trafiło 5 nowych wózków inwalidzkich, w tym jeden przeznaczony specjalnie dla osób otyłych. Wózek dla osób bardzo ciężkich posiada zwiększoną szerokość siedziska, jest przystosowany do przewozu osób otyłych zarówno pod względem rozmiarów jak i dopuszczalnego obciążenia, przez co zapewnia komfortowy i bezpieczny transport pacjenta. Wszystkie wózki posiadają szelki, zabezpieczające pacjenta przed wysunięciem i stabilizatory na głowę.

Nowe wózki zostały zakupione dzięki środkom zebranym podczas tegorocznego 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w, którym zbierano fundusze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Dzięki corocznej pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bytowski szpital ma do dyspozycji wysokiej klasy urządzenia wspomagające procesy diagnozowania, terapii i usprawniania pacjentów.

Wśród najważniejszych, jakie otrzymaliśmy od Fundacji należy wymienić: wózki inwalidzkie, 40 specjalistycznych, elektrycznych łóżek z szafkami i materacami przeciwodleżynowymi, które trafiły do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, oddział neonatologii otrzymał urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, a dla oddziału pediatrii WOŚP przekazał rejestrator naczyń krwionośnych, kardiomonitor, pulsoksymetr oraz 3 łóżeczka z materacami i szafkami.

Dziękujemy fundacji Jurka Owsiaka za ofiarowanie nam sprzętu oznaczonego charakterystycznymi serduszkami, który od lat pomaga w codziennej opiece i ratuje życie naszych Pacjentów.