Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. To moment, w który warto spojrzeć na tych, którzy leczą, opiekują się, ratują życie.

W bytowskim szpitalu pracuje 69 lekarzy, 112 pielęgniarki, 23 położnych oraz 45 ratowników medycznych. Rocznie nasz szpital leczy 24 259 pacjentów i pomaga przyjść na świat 520 Pomorzanom. Nie tylko leczymy, ale też udzielamy porad, diagnozujemy, rehabilitujemy. - Nikt nie wyobraża sobie współczesnego świata bez powszechnie dostępnej medycyny – mówi Beata Ładyszkowska, prezes szpitala. – Dziś nie wystarcza dłuższe życie, chcemy żyć dłużej, ale i w dobrej kondycji. To bez oddanych pracowników ochrony zdrowia – lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych, opiekunów, rehabilitantów, radiologów, psychologów i wszystkich innych przedstawicieli zawodów medycznych nie byłoby możliwe. To dobry dzień, by dostrzec i docenić ich pracę.

Głównym przesłaniem Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne ludzi na całym świecie.