Projekt współfinansowany w 75% przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

W roku 2006 i 2007 Szpital Powiatu Bytowskiego w ramach realizacji Projektu "Doposażenie w sprzęt do opieki nad ciężarną, płodem i noworodkiem w Szpitalu Powiatu Bytowskiego" pozyskał:
  • trzy aparaty KTG z systemem stałego monitorowania,
  • dwa zautomatyzowane łóżka porodowe z wyposażeniem w tym łóżeczka wózeczki do transportu noworodków,
  • nowoczesną lampę do fototerapii noworodka,
  • nowoczesny inkubator otwarty ze stanowiskiem do resuscytacji i reanimacji noworodka,
Zakup całości sprzętu był w 75 % współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Pozyskany sprzęt pozwoli na znaczącą poprawę możliwości zarówno diagnostycznych, jak i terapeutycznych ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych pacjentów czyli noworodków oraz ich matek.

Najnowsze aparaty KTG wraz z systemem monitorowania pozwolą na ograniczenie liczby bardziej inwazyjnych zabiegów diagnostycznych i na stały nadzór nad stanem płodu i ciężarnej.

Łóżka porodowe z osprzętem dadzą rodzącym możliwość przybrania optymalnej pozycji podczas porodu, która pomoże skrócić jego trwanie, zmniejszyć dolegliwości bólowe podczas porodu, a personelowi umożliwi lepszą kontrolę przebiegu porodu i zabezpieczenie noworodka.

Nowoczesna lampa do fototerapii pozwala na skuteczniejszą redukcję żółtaczki poporodowej wydatnie skracając czas pobytu małych pacjentów w szpitalu, a jednocześnie technologia ta jest całkiem bezpieczna dla otoczenia czyli innych noworodków, personelu czy matki przebywających w pobliżu dziecka. Tym samym pomoże wyeliminować stres noworodka związany z przymusową izolacją.

Inkubator otwarty zapewni możliwość udzielenia szybkiej i pełnej opieki dla noworodków w stanach zagrożenia zdrowia lub życia w tym podjęcia również akcji reanimacyjnej.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług, a wszystkie działające w naszym regionie jednostki służby zdrowia do współpracy.

Zarząd Szpitala Powiatu Bytowskiego Spółka z o.o.