LECZENIE OTYŁOŚCI U DZIECI – pełna diagnostyka i wsparcie dietoterapii

Szanowni Państwo i Drodzy Rodzice,

w związku z rosnącym problemem występowania otyłości u dzieci i potrzebą diagnostyki medycznej w kierunku jej przyczyn oraz wsparcia rodziny w działach żywieniowych, począwszy od miesiąca lipca nasz szpital rozpoczął działania ukierunkowane na leczenie otyłości u dzieci i młodzieży. Jeżeli u dziecka po konsultacji z pediatrą występuje otyłość, zachęcamy do skorzystania ze wsparcia oferowanego przez Szpital Powiatu Bytowskiego. Jak działamy?

Młodzi pacjenci z terenu powiatu kierowani są na Oddział Pediatryczny szpitala przez lekarzy POZ/pediatrów, celem pełnej diagnostyki podłoża choroby i wstępnego wdrożenia terapii. Hospitalizacja trwa dwa dni, w trakcie których u pacjentów przeprowadzane są badania m.in. poziomy glukozy, insuliny, krzywa cukrowa, badania hormonów tarczycy, profil lipidowy, USG jamy brzusznej. Dodatkowo wykonywane są analizy składu ciała i szczegółowy wywiad żywieniowy.

Pacjent samodzielnie lub z rodzicami (zależnie od wieku) odbywa godzinną konsultację z dietetykiem szpitalnym, a w razie potrzeby także z psychologiem. Wraz z wypisem otrzymuje materiały informacyjne wspierające redukcję masy ciała, konkretne zalecenia żywieniowe dot. dietoterapii oraz wskazania medyczne i skierowania do lekarzy specjalistów, w przypadku wystąpienia nieprawidłowości. Po okresie ok. miesiąca pacjenci zobligowani są do zgłoszenia się na kontrolę (oddział szpitalny/poradnia), celem monitorowania postępów leczenia.

Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z oferowanego przez szpital wsparcia i diagnostyki, wszelkich informacji udzieli telefonicznie oddziałowa oddziału Pediatrii Szpitala Powiatu Bytowskiego pod numerem telefonu 59 822 87 32 a także Państwa lekarze POZ / pediatrzy.