Park Aktywnego Seniora już otwarty

Przyszpitalna Fundacja „Zdrowie Nasze” uruchomiła siłownię pod chmurką dla osób starszych i z niepełnosprawnością. To pierwsze takie miejsce w tej części regionu pomorskiego. Realizatorem projektu jest Fundacja ,,Zdrowie Nasze”, a przedsięwzięcie sfinansowano ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Fundacja ,,Zdrowie Nasze” działająca przy bytowskim szpitalu zaprojektowała Park Aktywnego Seniora z myślą o starszych mieszkańcach i pacjentach naszego regionu. - To miejsce jest naszą dumą. Teren, który od wielu lat był niezagospodarowany teraz tętni życiem – mówi Beata Ładyszkowska, prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego. Już teraz wiemy, ze Park Aktywnego Seniora będzie cieszył się dużą popularnością.
Uroczyste otwarcie miało miejsce w ubiegły piątek 15 czerwca. Wydarzenie uświetnili obecnością przedstawiciele starostwa, urzędu miejskiego, zarządu województwa pomorskiego, rady powiatu i rady miejskiej a także fundacji PDS.

Siłownia w plenerze
Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się siłownie zbudowane w plenerze, czy to na otwartej przestrzeni czy w parku wśród drzew. Są bezpłatne i dostępne przez całą dobę, bez względu na wiek i stopień sprawności fizycznej. Seniorzy coraz śmielej korzystają z tej formy aktywności. Park Aktywnego Seniora to doskonale miejsce na tego typu aktywny wypoczynek. To tutaj, nie tylko mieszkańcy, ale też pacjenci mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich urządzeń do ćwiczeń i podnosić swoją sprawność.

Ścieżki z poręczami, koła do ćwiczeń oraz inne atrakcje
Na terenie parku znajdują się urządzenia skonstruowane w taki sposób, aby mogły z nich korzystać również osoby wspomagane tradycyjną rehabilitacją. Sprzęt jest bezpieczny i przystosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Park Aktywnego Seniora oferuje wiele atrakcji, np. ścieżki z poręczami, schodami i pochylnią, ścieżki z poręczami i drabiną, koła do ćwiczeń typu „tai chi”, zestaw podwójnych i pojedynczych do ćwiczeń typu „ławka”, zestaw podwójny typu „twister”, poprzeczki do ćwiczeń z uchwytami i siedzeniem, poprzeczki do ćwiczeń z uchwytami, zestaw ćwiczeniowy typu „balans”. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowe trawniki i kwiaty
- Miejsce, w którym powstał park, zostało bardzo dobrze przygotowane. W nowej, zagospodarowanej przestrzeni publicznej ukojenie znajdą także osoby, które zdecydują się na inną formę relaksu, np. medytację lub czytanie książek. Z myślą o tej grupie osób Fundacja zaprojektowała nowe trawniki i nasadzenia kwiatów. Są również nowe ławki oraz zadaszenie ze stołem i wygodnymi miejscami do siedzenia.

Fundacja poszerza działalność
Fundacja ,, Zdrowie Nasze” działająca przy bytowskim szpitalu z powodzeniem prowadzi również gabinet rehabilitacji komercyjnej. Gabinet oferuje szeroki wachlarz kompleksowych zabiegów fizykoterapii, kinezyterapii i masażu. Wykwalifikowany personel wykonuje najnowsze zabiegi z zakresu rehabilitacji ortopedycznej, pourazowej, neurologicznej czy sportowej w indywidualnej pracy z pacjentem. Usługi świadczone są zarówno w formie pojedynczych zabiegów jak i w formie pakietów. Do dyspozycji pacjentów jest 5 stanowisk. Ponadto istnieje możliwość zakupu voucherów - karnetów okolicznościowych.

Inwestycja dofinansowana ze środków PROW na lata 2014-2020
Przedsięwzięcie zrealizowane zostało na podstawie umowy o przyznanie pomocy z Zarządem Województwa Pomorskiego w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 w ramach konkursu ogłoszonego przez LGD PDS. Priorytetem przedsięwzięcia będzie wzmocnienie społeczności seniorów i osób niepełnosprawnych poprzez stworzenie miejsca rekreacji i rehabilitacji.

Kontakt dla mediów: Ewa Czechowska, rzecznik Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: +48 690999091