Oddział ginekologiczno-położniczy bytowskiego Szpitala cieszył się w ubiegłym roku wyjątkowym powodzeniem. W 2017 roku urodziło się 607 noworodków, to aż o 87 więcej w porównaniu do roku poprzedniego.

Przyszłe mamy chętnie wybierają bytowski szpital, jako miejsce porodu swoich pociech ze względu na bardzo dobre warunki pobytu na oddziale. Nowe wyposażenie, odnowione sale i co najważniejsze miłe, opiekuńcze położne i najlepsi lekarze specjaliści sprawiają, że warto tu rodzić. Liczba dzieci urodzonych w szpitalu w Bytowie rośnie z roku na rok, w 2015 roku świat przywitało 495 dzieci, rok 2016 przyniósł ich już 520.

- Trud włożony w to, aby oddział ginekologiczno –położniczy zyskał nowe świeższe oblicze opłacił się. Przyszłe mamy nam ufają, bo wiedza ze otrzymają u nas najlepsza opiekę. – mówi Beata Ładyszkowska, prezes Szpitala w Bytowie.
Kobiety rodzące w bytowskim szpitalu to nie tylko mieszkanki naszego powiatu, ale też odleglejszych województw kraju, co pokazuje, że cieszymy się bardzo dobrą opinią.
- Dobra organizacja pracy na oddziale i odpowiednie podejście do pacjentek z pewnością wpłynęły na tak dużą liczbę urodzeń na naszym oddziale. Cieszy nas to, że nasza praca zostaje doceniona, to bardzo motywuje. – podsumowuje Dariusz Lewicki, specjalista ginekologii i położnictwa oddziału ginekologiczno – położniczego Szpitala Powiatu Bytowskiego.
Wśród 607 urodzonych maluszków było 292 dziewczynek i 315 chłopców.