Nasz szpital o oczko wyżej w rankingu

Szpital Powiatu Bytowskiego zajął 113 miejsce w corocznym ogólnopolskim rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia ,,Bezpieczny Szpital”. To awans o jedno miejsce.

- Co roku poprawiamy pozycję – mówi Beata Ładyszkowska, prezes szpitala w Bytowie. - W 2014 r. nasz szpital znalazł się na 195 miejscu, w ubiegłorocznej edycji rankingu szpitali zajęliśmy miejsce 114, w tym roku znów kroczek wyżej wśród 226 jednostek uczestniczących w rankingu. Doceniono poprawę w diagnostyce, zarządzaniu oraz jakości świadczonych usług.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku bytowski szpital otrzymał akredytację potwierdzającą właściwe wdrożenie standardów jakości zarządzania. W tym roku bytowski szpital znalazł się na 113 miejscu, jednak z roku na rok pozycja ta podnosi się.

Ranking organizowany jest przez Centrum Monitorowania Jakości w ochronie zdrowia, które jest jednostką Ministerstwa Zdrowia, udziela szpitalom akredytacji, ocenia ich działanie i promuje podnoszenie jakości leczenia w szpitalach.

Jest to już XIII edycja rankingu organizowanego przez CMJ, które wspiera działania zmierzające do poprawy jakości usług medycznych i ocenia czynniki wpływające na poziom świadczeń zdrowotnych. Patronat honorowy nad Rankingiem szpitali objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.