Zmiany w płatnym parkingu przy Szpitalu w Bytowie. Taniej za kwadrans postoju.

Są już tańsze bilety dla postoju do 15 minut i specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe dla osób chcących szybko załatwić ważne sprawy. Wprowadzenie parkingu udrożniło przejazd karetkom i pozostałym służbom ratowniczym.

Po dwóch miesiącach okresu próbnego spółka City Parking Group zarządzająca parkingiem przy bytowskim szpitalu przedstawiła zmiany w zasadach parkowania. Od 15 lutego za 15 minutowy postój zapłacimy 50gr. Zarządca przygotował także 4 miejsca postojowe, które są bezpłatne do 15 minut. Przypomnijmy, że wypracowanie nowych rozwiązań miało miejsce podczas posiedzenia Komisji Zdrowia, które odbyło się 18 stycznia na parkingu przy bytowskim szpitalu. Wówczas radni wraz z przedstawicielami Zarządu i dyrekcji szpitala oraz spółki City Parking Group dyskutowali o potrzebach pacjentów i rodzin odwiedzających szpital oraz pracowników jednostki. Zmiany te, właśnie weszły w życie. City Parking Group rozważa kolejne rozwiązania: zniesienie opłat dla osób niepełnosprawnych, zainstalowanie dodatkowego parkometru, wprowadzenie biletu dobowego zamiast dotychczasowego biletu dziennego i nocnego, a dla osób korzystających z zabiegów rehabilitacyjnych wprowadzenie specjalnego 5-dniowego abonamentu. Decyzje zapadną po analizie.

Celem budowy parkingu było uporządkowanie wszystkich miejsc, w których stawiano auta. , przez co karetki pogotowia, samochody dostawcze z jedzeniem, lekami i pościelą mają teraz swobodny dojazd. Wcześniej te ważne dla pacjentów szpitala pojazdy były zastawiane. Swobodny dojazd mają już wszystkie służby ratownicze, a kluczowe dla szpitala ciągi komunikacyjne są przejezdne. Od czasu, kiedy funkcjonuje nowy parking nie ma problemów z parkowaniem i nie ma też interwencji policji związanych z pozostawianiem samochodów w niewłaściwych miejscach.

- Budowa nowego parkingu była potrzebna – mówi Beata Ładyszkowska, prezes spółki.- Bardzo ważne jest to, że pacjenci mogą czuć się teraz bezpieczni, karetki pogotowia nie są już zastawiane a dojazd dla wszystkich służb jest swobodny, tak jak w innych placówkach ochrony zdrowia. . Od kiedy teren zagospodarowała nowa firma Bytowski szpital nie ponosi też kosztów sprzątania, konserwacji i odśnieżania parkingu,.

Po zakończeniu umowy ze Spółką City Parking Group, inwestycja przejdzie na własność szpitala. Umowę zawarto na 10 lat