Łóżka dla ZOLu od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W ramach 24 Finału z dnia 10.01.2016 r. – „Godna opieka ludzi w podeszłym wieku” Zakład Opiekuńczo-leczniczy w Bytowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 40 nowych, specjalistycznych łóżek z szafkami i materacami przeciwodleżynowymi.

40 nowoczesnych łóżek szpitalnych z elektryczną regulacją wysokości a także z szafkami przyłóżkowymi przekazała w darze Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowe łóżka wyróżniają się możliwością regulacji wysokości, co z pewnością ułatwi personelowi opiekę nad pacjentem. Rama łóżka i solidne barierki zabezpieczają pacjenta przed wypadnięciem. Każde łóżko zostało dodatkowo wyposażone w materac przeciwodleżynowy, wysięgnik, stojak do kroplówki i wieszak urologiczny. Zmiana pozycji chorego będzie od teraz regulowana elektrycznie, możliwe będzie ułożenie podopiecznego w dziesięciu różnych pozycjach. Przy każdym łóżku stoi nowa szafka z dodatkowym regulowanym blatem, szufladą i półką na obuwie. Za przekazany sprzęt składamy WOŚP serdeczne podziękowanie.