Dyrektor pomorskiego NFZ z roboczą wizytą w Bytowie

Bezpieczeństwo i komfort pacjentów, innowacyjne działania oraz modernizacja oddziałów były celem roboczej wizyty Elżbiety Rucińskiej – Kulesz, szefowej pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w bytowskim szpitalu.

- Pacjent hospitalizowany w Bytowie może czuć się bezpiecznie. Personel dba o jakość świadczonych usług oraz wysoki standard realizowanych zadań w zakresie zarządzania jakością i środowiskiem – mówiła Elżbieta Rucińska – Kulesz, dyrektor pomorskiego oddziału NFZ podczas roboczej wizyty. Z aprobatą odniosła się do obranego przez zarząd kierunku rozwoju placówki oraz modernizację oddziałów szpitala, zwłaszcza Bloku Operacyjnego. Szefowa NFZ pochwaliła szpital w Bytowie za działalność edukacyjną dotyczącą profilaktyki chorób nowotworowych, a także aktywność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, czego przykładem może być oddany w czerwcu Park Aktywnego Seniora lub coroczny Marsz Różowej Wstążki.

Roboczą wizytę poprzedziło spotkania w Starostwie Powiatowym w Bytowie, w którym wzięli udział: Leszek Waszkiewicz, starosta bytowski, Zbigniew Batko, wicestarosta, Beata Ładyszkowska, prezes szpitala, Krzysztof Gruszko, dyrektor ds. medycznych, Beata Hinc, dyrektor ds. Techniczno-Organizacyjnych, Lilianna Plotek, naczelna pielęgniarka szpitala oraz Jerzy Barzowski, członek Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego oraz członek Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Rodziny, a także Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa Pomorskiego.

***

Kontakt dla mediów: Ewa Czechowska, rzecznik Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: +48 690999091